Çankırı Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ÇAKÜ “Geleceğin Moda Tasarımcıları” yarışmasında zirvede

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ SANAT, TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ TEKSTİL VE MODA TASARIMI BÖLÜMÜ 3’ÜNCÜ SINIF ÖĞRENCİSİ SİNA REİHANİ, ANKARA TASARIMCILAR VE MODACILAR DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN “2021 ANKARA FASHİON WEEK” KAPSAMINDA ORGANİZE EDİLEN “GELECEĞİN MODA TASARIMCILARI” YARIŞMASINDA 38 TASARIM ARASINDAN 1’İNCİ OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÇAKÜ “Geleceğin Moda Tasarımcıları” yarışmasında zirvede
189 views
13 Aralık 2021 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Sina Reihani, “Geleceğin Moda Tasarımcıları” yarışmasında 38 tasarım arasından 1’inci oldu.

Ankara Tasarımcılar ve Modacılar Derneği tarafından düzenlenen “2021 Ankara Fashion Week” kapsamında organize edilen “Geleceğin Moda Tasarımcıları” yarışmasında, 38 tasarım 1.’lik için yarıştı. Yarışmaya katılan Çankırı Karatekin Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Sina Reihani, 38 tasarım arasından 1’inci olmayı başardı. Sina Reihani, almış olduğu birincilik ödülünün yanı sıra 2022 yılında düzenlenecek olan yarışmada da bireysel defile organizasyonu hakkını elde etti.

Yarışmanın ana sponsorlarından Bossa’nın ürettiği “Future Denim” kumaş koleksiyonunun temelini oluşturan ve sürdürülebilirlik kavramı doğrultusunda gelecekte trend olabilecek tasarımların geliştirilmesi üzerine yarışmacıların fikirlerini ortaya koyduğu yarışmaya Reihani, “Denimin Sonsuz Heyecanı” isimli tasarımı ile katılım sağladı.

Tasarımında sokak kültüründen aldığı ilhamla yola çıkarak sokağın özgür ruhunu ve modern kişilerini referans aldığını belirten Reihani rahat, klişelere karşı duran, akıllarda soru işareti oluşturan ve dikkat çeken bir kıyafet tasarladığını dile getirdi. Ayrıca, hızlı tüketimin aksine sürdürülebilir olmak adına, dönüştürülebilir bir sistem geliştirmeye çalıştığını ifade eden Reihani, tasarımında çok parçalı bir yapı ile farklı model özellikleri ve stillerinin kombinlenmesini de amaçladığını belirtti.

Tekstil ve Moda Tasarımı Öğrencilerinden “Ankara Moda Haftası”na Teknik Gezi

10 Aralık 2021 Cuma günü Grand Ankara Oteli’nde gerçekleştirilen yarışmaya, Sina Reihani’ye destek olmak amacıyla bir teknik gezi de düzenleyen ÇAKÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri, burada Ankara Moda Haftası kapsamında düzenlenen diğer defileleri de izleme fırsatı buldu. Bu gezinin öğrenciler için oldukça fayda sağladığını ve arkadaşlarının kazandığı ödülün öğrencilerin bu tarz yarışmalara daha fazla katılma isteğini uyandırdığını ifade eden Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emine Ketencioğlu, “3 gün süren Ankara Moda Haftası’nın açılış gününde düzenlenen Geleceğin Moda Tasarımcıları yarışmasına her yıl çok sayıda Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencisi ve mezunu katılmaktadır. Bu önemli yarışmada Bölümümüzü büyük bir başarıyla temsil ederek 1’inci olan öğrencimiz Sina Reyhani, bizleri oldukça gururlandırmıştır. Öğrencimizin başarılarının hayat boyu süreceğine inanıyoruz. Ayrıca, Bölüm olarak bu süreçteki destekleri için Fakülte yönetimimize de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.