Çankırı Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çankırı’da Avrupa Spor Haftası etkinlikleri

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ SADIK AK, “AVRUPA SPOR HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA, TÜRKİYE’DE YAŞ, CİNSİYET VE ETNİK KÖKEN GÖZETMEKSİZİN 83 MİLYON ÜLKE NÜFUSUNUN TAMAMININ SPOR VE FİZİKSEL AKTİVİTE İLE BU PROJENİN BİR PARÇASI OLMASI HEDEFLENMİŞTİR BİLİNDİĞİ GİBİ KİŞİYİ; FİZİKSEL OLDUĞU KADAR PSİKOLOJİK YÖNDEN GELİŞTİREN-DEĞİŞTİREN VE BÜTÜNLÜK KAZANDIRAN EN ÖNEMLİ UNSURLARDAN BİRİSİ DE SPORDUR. 81 İLİMİZDE ORTAK SOSYAL MEDYA KAMPANYALARI DÜZENLENEREK İLLERİMİZDE SPOR VE SAĞLIKLI YAŞAM KONULARINDA FARKINDALIK OLUŞTURMAKLA BİRLİKTE, ÜLKEMİZİN, SPOR, SAĞLIK VE KÜLTÜR TURİZMİNE KATKI SAĞLANACAK ŞEKİLDE ORGANİZE EDİLMEKTEDİR” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çankırı’da Avrupa Spor Haftası etkinlikleri
223 views
23 Eylül 2021 - 19:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çankırı’da Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşü yapıldı.

Çankırı’da yapılan Avrupa Spor Haftası kapsamında Atatürk Stadı’nda kutlama etkinlikleri yapıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında, Türkiye’de yaş, cinsiyet ve etnik köken gözetmeksizin 83 milyon ülke nüfusunun tamamının spor ve fiziksel aktivite ile bu projenin bir parçası olması hedeflenmiştir Bilindiği gibi kişiyi; fiziksel olduğu kadar psikolojik yönden geliştiren-değiştiren ve bütünlük kazandıran en önemli unsurlardan birisi de spordur. 81 ilimizde ortak sosyal medya kampanyaları düzenlenerek illerimizde spor ve sağlıklı yaşam konularında farkındalık oluşturmakla birlikte, ülkemizin, spor, sağlık ve kültür turizmine katkı sağlanacak şekilde organize edilmektedir” dedi.

Ak, “Her yıl 23-30 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Spor Haftası kapsamında yapılacak tüm etkinliklerin koordinasyonu ve yetkisi 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Avrupa Delegasyonu tarafından ülkemiz adına Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonuna verilmiştir. Halkımızı sporla tanıştırmak ve en azından bir spor dalına yönlendirmek en önemli hedeflerimizden birisidir. Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bizde bu noktada elimizden gelen gayreti gösteriyor ve göstermeye de devam edeceğiz. İlimizin sağlıklı nesillerini yetiştirmek amacıyla çalışan, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Sporla kalın, sağlıcakla kalın” ifadesini kullandı.

Ak’ın konuşmasının ardından açılış töreni sonrasında kortej yürüyüşü yapıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.