Çankırı Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çankırı’da “Yerelde Kadın Buluşmaları” programı

ÇANKIRI’DA DÜZENLENEN “YERELDE KADIN BULUŞMALARI” PROGRAMDA KONUŞAN ÇANKIRI VALİSİ ABDULLAH AYAZ, “TÜRKİYE 2011 YILINDAN GÜNÜMÜZE KADAR HEM SURİYE HEM DE ONUNLA BERABER EŞ GÜDÜMLÜ OLARAK İLERLEYEN KRİZLERİ BUGÜNE KADAR BAŞARIYLA ÖNETMİŞ BUGÜNLERE ULAŞTIRMIŞSA BUNDA EN BÜYÜK TEŞEKKÜRÜ HALKIMIZ HAK EDİYOR. BUNDAN SONRA DA EL BİRLİĞİ İÇERİSİNDE BU GÖÇÜ YÖNETME GAYRETİ İÇERİSİNDE OLACAĞIZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çankırı’da “Yerelde Kadın Buluşmaları” programı
195 views
06 Aralık 2021 - 21:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çankırı’da düzenlenen “Yerelde Kadın Buluşmaları” programında konuşan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, “Türkiye 2011 yılından günümüze kadar hem Suriye hem de onunla beraber eş güdümlü olarak ilerleyen krizleri bugüne kadar başarıyla yönetmiş, bugünlere ulaştırmışsa bunda en büyük teşekkürü halkımız hak ediyor. Bundan sonra da el birliği içerisinde bu göçü yönetme gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile UNICEF iş birliğinde gerçekleştirilen “Yerelde Kadın Buluşmaları” programı, Çankırı’da gerçekleştirildi. Çankırı Valiliği Sosyal Tesislerinde gerçekleşen buluşmaya Vali Abdullah Ayaz, İl Göç İdaresi Müdürü Yusuf Keten, davetliler ve kadınlar katıldı. Türkiye’deki uyum sürecindeki yabancı kadınlar ile ev sahibi toplumdaki kadınların ortak bir yaşam kültürü oluşturmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan İl Göç İdaresi Müdürü Yusuf Keten, kadınların toplumdaki önemine değinerek, “Toplumun en önemli yapı taşı olan kadınların katkısı ile her alanın daha iyi bir noktaya geleceğine inanıyoruz” dedi.

“Bundan sonra da el birliği içerisinde bu göçü yönetme gayreti içerisinde olacağız”

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ise, Türkiye’nin göç krizlerini kontrol altında tutmasına vatandaşların büyük katkısının olduğunu belirterek, “Maalesef 2000’li yıllar bize çok farklı bir dünya portresi çıkardı. Özellikle 2010 yılından sonra bölgemizde yaşanılan gelişmeler, Suriye krizi, arkasından Afganistan’daki gelişmeler, onun arkasındaki Bangladeş, Pakistan’daki iktidarsızlıklar, Afrika’daki huzursuzluklar, bunların sonucu her yıl daha fazla insanın maalesef yollarının Türkiye’ye düşmesine sebep oldu. Günümüz itibari ile sayıları 200 milyonu aşmış olan göçmenler yaklaşık 90 milyon zorla yerinden edilmiş insanlar, sayıları 30 milyona doğru ilerleyen mülteciler ve sadece 2020 yılı içerisinde 55 milyon ülke içerisinde yerinden edilmiş insan portresi ile karşı karşıyayız. Ancak göçmenler dün vardılar, bugünde varlar ve yarında olacaklar. Bu konudaki en büyük teşekkürü toplumumuza etmek istiyorum. Eğer Türkiye 2011 yılından günümüze kadar hem Suriye hem de onunla beraber eş güdümlü olarak ilerleyen krizleri bugüne kadar başarıyla önetmiş bugünlere ulaştırmışsa bunda en büyük teşekkürü halkımız hak ediyor. Bundan sonra da el birliği içerisinde bu göçü yönetme gayreti içerisinde olacağız. Maalesef bu konuda uluslararası toplumun yeterli düzeyde adım attığını görmemekteyiz” diye konuştu.

Program sonunda Anadolu’ya ait yöresel kıyafetler ve eşyalar sergisini gezen yabancı kadınlar, Anadolu hakkında bilgilendirildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.