Çankırı Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Rektör Çiftçi Çankırı’daki sanayi yatırımları ve teşvikleri için temaslarını sürdürüyor

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI AR-GE TEŞVİKLERİ GENEL MÜDÜRÜ MUHAMMET BİLAL MACİT’İ ZİYARET EDEN ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. HARUN ÇİFTÇİ, ÇANKIRI’NIN GELİŞİMİNE KATKI SUNACAK TEKNOKENT VE TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ İLE İLGİLİ BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Rektör Çiftçi Çankırı’daki sanayi yatırımları ve teşvikleri için temaslarını sürdürüyor
388 views
30 Ocak 2022 - 21:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit’i ziyaret eden Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Çankırı’nın gelişimine katkı sunacak Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE Teşvikleri Genel Müdürü Muhammet Bilal Macit’i ziyaret etti. Ziyarette Çankırı’nın ve bölgenin sanayi, yazılım ve diğer alanlarda kazanımları olacak yeni proje çalışmaları, işbirliği ile devam eden ÇAKÜ Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi kurulum çalışmalarının Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve AR-GE Teşvikleri Genel Müdürlüğü nezdinde desteklenmesi konu başlıkları ele alındı.

Yapılan görüşmelerle ilgili bilgi veren Rektör Çiftçi, “Bilindiği üzere Çankırı’nın ve bölgenin sanayi, yazılım ve diğer alanlarda kazanımları ve üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi için biz Çankırı’da ki tüm paydaşlarla ve yerel dinamiklerle sürekli istişare ve iletişim içeresindeyiz. Bu toplantılardan çıkan karar ve tavsiyelerin projelendirip somut çıktı haline gelmesi için bakanlıklar ve ilgili genel müdürlükler düzeyinde de bazı ziyaret ve toplantılarımız oluyor. Bu anlamda bugün Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AR-GE Teşvikleri Genel Müdürü Sayın Muhammet Bilal Macit’i ziyaret ettik. Kendileri ile hem bu projeler üzerine yaptığımız çalışmaları görüştük hem de bölgenin kalkınması ve gelişimine büyük katkı sunacak olan ÇAKÜ Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisimiz ile ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Yaklaşımları ve destekleri için Sayın Genel Müdürümüze ve Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Kendileriyle bazı ortak çalışmalar, tanıtım organizasyonları ve bilimsel projeler üzerinde mutabık kaldık. Şehrin bilimsel aklı olarak şehrimizin gelişimi için her türlü sorumluluğu ve fedakarlığı yapmaya hazırız ” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ticaret Bakanlığı AR-GE Teşvikleri Genel Müdürü Macit ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Genel Müdür Macit, “Üniversitelerin sanayi ve teknoloji ile ilgili bilimsel kazanımlarının temelini oluşturan AR-GE çalışmalarının çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. AR-GE faaliyetleri kapsamında ÇAKÜ Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisinin kuruluş aşamalarını yakından takip ediyor ve bölge için çok değerli bir kazanım olduğunu düşünüyoruz. Sayın Rektörümüzün anlattığı projeler bizi de heyecanlandırdı. İnşallah bunları sürekli diyalog ve iş birliği içerisinde hayata geçireceğiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.